Дан библиотеке
Овогодишњи 81.рођендан,Библиотека „Милован Глишић,“ услед погоршане епидемиолошке ситуације обележила је скромно и уз поштовање свих мера за спречавање и сузбијање вируса COVID-19.Председник општине Милан Јовановић са својим сарадником, замеником председника Скупштине, Миланом Петровићем посетио је овим поводом библиотеку честитајући запосленима Дан библиотеке и пожелевши им успеха у даљем раду.

Библиотека „Милован Глишић“ Љубовија постоји од 1939. године, када је радила у саставу Народног универзитета. Према подацима објављеним у тадашњој штампи, наредне године набављено је 400 нових књига и уписано 100 сталних читалаца. После рата Библиотека ради самостално све до 1965. године када је поново припојена Народном универзитету.
Под данашњим називом Библиотека „Милован Глишић“ ради од 31. јануара 1996. године када је према одлуци оснивача СО Љубовија формирана као једина институција културе у овој општини. Да би као таква задовољила све културне потребе становништва поред основне делатности Библиотека се бави и кинематографскком делатношћу, културно-образовном, сценском, издавачком...

Објављено: 07.11.2020. - 07:29:40

Књига месеца - август