Косовска страдања
Пуковник Стеван Ђуровић, писац романа „Косовска страдања“ и „Зашто ћутиш Србијо“, и рецезент књиге проф. др. Раде Вучићевић представили су синоћ љубовијској публици своје ауторство . О рату на Косову и Метохији написано је на десетине књига. У већини од њих прича се са становишта једне од зараћених страна. Књига Зашто ћутиш Србијо у много чему се издваја. Она говори о свеколиким људским судбинама, удесима и страдањима, о прогнанима и сеобама, о погибијама и раскућавању о масакрирању и изживљавању.Стеван Ђуровић, писац овог романа, пре свега упућује на став моралне природе.Раде Вучићевић, представио је своју поезију коју пише а поред ње пише још и драме, есеје научне радове, приказе прилоге и филмска сценарија. До сада је објавио преко 300 стручних и научних радова а више од 500 које каквих приказа, поговора , предговора и препорука за штампу.Истовремено је објавио 33 књиге од чега 4 романа, 12 књига поезије,6 монографија, 2 књиге драмске садржине и 9 стручних књига из теорије књижевности и есејистике.
Организатор ове књижевне вечери били су Канцеларија за веронауку општине Љубовија и Библиотека „Милован Глишић“.

Објављено: 08.10.2019. - 13:54:14

Књига месеца - новембар