Дан библиотеке у Сребреници
У просторијама Народне библиотеке Сребреница 6.јуна 2019.год обележено је 60. година постојања библиотеке чиме је овогодишња шеснаеста културно-спортска манифестација “Дани Сребренице 2019” званично затворена. Директорка Народне библиотеке Сребреница Јована Ракић захвалила се својим колегама из библиотеке јер су они стуб развоја ове установе рекавши да је ово само део онога што ова установа ради на пољу културе и библиотекарства. Овај дан увеличало је и представљање награда за најбољег библиотекара коју је ове године освојила Виолета Радић из сребреничке библиотеке.
Овај јубилеј отворила је изложба „Дрински сплавари“ аутора Јасне Станковић и Синише Спасојевића која је отворена у библиотеци. Такође, су уручене награде најбољим ауторима ликовних, литерарних и фото радова, као и захвалнице донаторима и пријатељима библиотеке. За све госте уприличен је и коктел и заједичко дружење.Јубилеј сребреничке библиотеке својим присуством увеличали су и библиотекари из Љубовије Гордана Спасојевић, Стојан Ивановић са директорком установе Маријаном Петаковић.

Објављено: 08.06.2019. - 09:13:08

Књига месеца - мај