„Живот је река“
„Живот је река“ ( Милунка Поповић)
Издавач: Библиотека „Милован Глишић“-Љубовија

Прва књига Милунке Поповић,књижевнице из Београда, по рођењу узовничанке.У књизи ауторка описује живот и судбину својих родитеља, а затим прати судбине две породице Јоковића из Лоњина и Полића из Узовнице.Књига је необична по форми књижевног израза јер се састоји из три дела, од којих сваки припада различитом књижевном жанру.
„Писац своја осећања износи на папир, вешто их обликујући,проналазећи увек праву реч за појам или осећај који читаоцима жели дочарати. Говори јасно, искрено емотивно. Према јунацима приче не задржава дистанцу ( бар не ону званичну, хладну куртоазну према прецима) већ их из сећања позива на позорницу, облијујући им савршен тренутак у времену и простору близу њеног ( и нашег) срца и они за нас, задовољне читаоце својим грубим и нежним источнохерцеговачким ијекавским дијалектом одигравају своје животне улоге.“
Из рецензије

Објављено: 03.12.2018. - 08:55:00