Стручни семинар
Циклус усавршавања у библиотечко-информационој делатности за библиотекаре Мачванског округа, настављен је стручним, акредитованим семинарном под називом Иновације и трендови у јавним библоиотекама.

Интерактивно предавање, састављено из три целине, дело је колегиница из Народне библиотеке Радислав Никчевић у Јагодини: Весне Црнковић, директорке библиотеке и Иване Пешић, библиотекарке Матичне службе.

Први део посвећен је иновацијама: шта означавају, како их разумети, како их применити и које алате и ресурсе притом користити.

Други део говорио је о трендовима у библиотекарству. Посебан акценат стављен је на IFLA и ALA трендове.

Последњи сегмент била је радионица, кроз коју су присутни вежбали како да препознају проблеме у локалним заједницама и библиотекама и како да поставе основна полазишта за решење проблема.

Овај семинар, веома користан и применљив у пракси овдашњих библиотека, нов је корак у усавршавању библиотекара Мачванског округа.

Објављено: 23.11.2017. - 20:07:58
Култура пре свега
Најновији број шабачких Подрињских новина од 9. новембра 2017. год. доноси прегршт прилога из културног живота Љубовије везаних за активности библиотеке „Милован Глишић“

Објављено: 10.11.2017. - 18:34:29