Вече Бобић Мојсиловић
У среду,17-ог маја 2017. године, у просторијама библиотеке „Милован Глишић“ у Љубовији, одржано је књижевно вече истакнуте списатељице, новинарке сликарке и колумнисткиње, Мирјане Бобић Мојсиловић. У препуној скупштинској сали Мирјана Бобић Мојсиловић представила је своје најновије књиге „Твој анђео чувар“ и бестселер деценије „Дневник српске домаћице“
Публика је са уживањем слушала ауторку која је врло надахнуто говорила о књигама ,читању и писању о рецептима за срећан живот, о машти и поезији, о новцу, глади и потрази за срећом а потом је казивала своју поезију која је изазвала велико одушевљење публике.На питање како да у овим тешким временима када се брзо живи, када је новац господар света а инстант култура главна забава ,човек нађе рецепт за срећан живот Бобић Мојсиловић је одговорила “

„Ја сам вам живи доказ да постоје неки мали обичаји и начини. Ја иначе на мојим књижевним вечерима најмање говорим о мојим књигама, а највише говорим о значају књига, управо у контексту спасавања властитог живота. Мислим да су књиге сигурно најлепши, најделотворнији, најбољи и најјефтинији начин да поправимо властите животе без обзира да ли их читамо или пишемо. Наравно, постоје и друге мале ствари, а досада је „ђавоља баштица“. То је поента, јер ако не радимо ништа и ако не нађемо ништа што нас занима у животу, онда ће цео живот изгубити смисао.Тада ћемо запасти у депресију и онда нико не може спасити ни нас ни наш живот“.Књижевно вече било је изузетно успешно о чему сведоче и задовољна лица посетилаца.

Објављено: 19.05.2017. - 00:19:00

Књига месеца - јул