Монодрама "Вождово радовање"
Ове године , у јулу месецу, на летњи Аранђеловдан навршиће се 200 година од како је горостас српске историје, вођа првог српског устанка Карађорђе Петровић отишао у вечност, историју и легенду.Тим поводом глумац Народног позоришта из Београда Лепомир Ивковић приредио је данас за ученике ОШ „Петар Враголић“ из Љубовије монодраму „Вождово радовање“, по тексту Милана Ђ. Милићевића и Милисава Миленковића.Ову монодраму г. Ивковић, са великим успехом изводи по школама широм Србије, где у једној интерактивној методи подсећа и учи младе генерације како се поштује историја и знамените личности наше културе.
Организатор днашњег сусрета љубовијских основаца са глумцем народног позоришта била је библиотека „Милован Глишић“ под покровитељством СО Љубовија.

Објављено: 26.04.2017. - 19:14:00

Књига месеца - октобар