Прваци колективно у библиотеци
Ученици првог разреда ОШ *Петар Враголић* са својом учитељицом Даринком Петровић , колективно су посетили библиотеку *Милован Глишић* у Љубовији. Добро снабдевена библиотека и лепо уређена читаоница привлаче многе ученике, посебно ако се у том простору одржавају састанци литерарне дружине, књижевне вечери, такмичења, изложбе и друго. У свакој библиотеци дечја машта се храни најбољим штивом на свету. Ту деца могу наћи одговоре на многобројна питања. Свака библиотека треба да преузме и одговорност за оно што дете чита. Она је најбољи и најпогоднији простор за дружење, организовање разних анкета о књигама, укусима млађих читалаца поручио је најмлађим читаоцима библиотекар Стојан Ивановић Децу треба водити у библиотеке од најмлађих дана. Мноштво књига у библиотеци, атмосфера и библиотекари могу много да мотивишу ученике да читају и да редовно долазе у библиотеке. Мотивација је основа за даљи рад, први корак у остваривању активног и стваралачког односа свих младих читалаца рекао је библиотекар ђацима првацима, додавши да је за њих упис у библиотеку бесплатан.

Објављено: 04.03.2017. - 12:41:25

Књига месеца - март