Српско писмо и језик кроз историју
Кроз веома надахнуто предавање мр. Дајане Ђедовић из Центра за културу Вук Караџић из Лознице данас су ученици Гимназије упознати са развојем српског писма и језика кроз историју.Мр. Ђедовић говорила је у свом излагању о Вуковом наслеђу, преводилачким изазовима, шта ми људи модерног доба имамо да кажемо о Вуку, његовом односу са Савом Мркаљем, о Вуку као најбољем српским културном дипломати. У другом делу програма ученици су видели тематску изложбу на ову тему коју је стручно коментарисала Ана Чугуровић, етнолог и антрополог из Центра за културу из Лознице.Организатор данашњег предавања била је библиотека *Милован Глишић* из Љубовије, дајући тиме свој допринос обележавању Националног дана књиге и Међународног дана матерњег језика.

Објављено: 02.03.2017. - 19:41:00

Књига месеца - јун