Дечији драмски студио “Кукумиш”
У оквиру манифестације Дечија недеља која се одржава сваке године у првој недељи октобра како код нас, тако и свуда у свету, Библиотека „Милован Глишић“ је организовала представљање новооснованог Дечијег драмског студија „Кукумиш“ из Љубовије. Општи циљ Дечије недеље је скретање пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала. Тако су полазници Дечијег драмског студија приказали усвојена знања и вештине током прве три радионице креативне драме одржане у септембру. Ове радионице су понудиле љубовијским малишанима могућност развоја социјалне и емотивне интелигенције и других компоненти личности. Креативна драма омогућава деци и младима да усвајају не само знања и вештине, него и животне вредности. У сарадњи и размени са другима, млади људи развијају вештине дијалога, заступање сопственог и уважавање туђег мишљења, спремнији су на компромисе и за испитивање различитих решења. Развијају се и солидарност, одговорност и самопоуздање, вештине тимског рада, преузимања и препуштања вођства. Крајњи исход овог процеса омогућава младом човеку да постане део отвореног друштва, да се ухвати у коштац са свим неизвесностима и искушењима које доноси живот у 21. веку и то на било којем делу планете.

Чланови Дечијег драмског студија „Кукумиш“ су публици у холу општине показали шта су научили на свега три радионице креативне драме које се одржавају у сарадњи са Удружењем жена „Вила“, а воде их Милица Стефановић и Радослав Милић. Студио наставља са радионицама и у октобру, следе нове активности и рад на позоришној представи која ће представљати „матурски рад“ овогодишње генерације љубовијске деце глумаца. Упис нових чланова је и даље у току.

Објављено: 12.10.2017. - 16:46:19

Књига месеца - септембар