Toпли пријем у Малом Зворнику
Глумци Аматерског позоришта „Александар Јоковић“ топло су синоћ примљени са својом представом Свастике“ код зворничке публике. Представу је режирао Боривоје Божанић, а маестралну глумачку ролу одиграли су :Маријана Петаковић као мама-кева Оливера,Мирослав Младеновоћ као тата Димитрије,Александра Илић-срећно удата ћерка Лазарела,Александар Реновчевић као срећно удат зет, Јелена Јовановић-замало удата ћерка (свастика),Милица Стефановић као ускоро удата ћерка (свастика), Зора Васиљевић као госпођа Петровић и Југослав Тријић као господин Петровић.Да глумачка екипа ради експресно и са великим ентузијазмом и еланом говори и чињеница да већ у суботу љубовијани који нису имали прилике да погледају представу могу то учинити у Љубовији.Представа је у 20 часова у сали биоскопа. Улаз слободан..

Објављено: 13.04.2017. - 16:47:19
Набавна политика у библиотекама
Матична библиотека „Љубомир Ненадовић“из Ваљева била је 12-ог априла домаћин Библиотекарском друштву Србије, где је одржан форум са темом *Набавна политика у библиотекама*-о јавним набавкама практично.Библиотекари из Београда, Новог Сада, Кикинде Осечине,, Чачка,. Краљева, Смедерева, Љубовије,Новог Пазара, Ужица, Љига, Бора и многих других места из Србије на форуму су , кроз практични рад и детаљну презентацију, упознати са моделом јавне набавке која се спроводи у библиотеци у Ваљеву-квалификациони поступак. Колеге из Ваљева су са стручним лицима задуженим за јавну набавку прошли кроз све фазе набавке као и кроз искуства која су до сада стекли.Јучерашњи форум БДС био је наставак на прошлогодишњи који је одржан на Сајму књига 2016. год. у Београду када је преко 100 присутних библиотекара, издавача, књижевника, представника Министарства културе и информисања говорило о набавкама књига за библиотеке. Модератор ваљевског форума био је председник БДС Богдан Трифуновић. Боравак у Ваљеву, захваљујући услужним и срдачним домаћинима искоришћен је и за посету Музеју Савремене уметности, Музеју завичајних писаца *Љубомир Ненадовић *као и Историјском архиву.

Објављено: 13.04.2017. - 16:45:17

Књига месеца - август